Nota prawna | Mapa serwisu

Klub Biegacza UEP   

Ekonomiczna Piątka 2020

PSB


Polecane linki

UE PoznańUE Poznań

AZS UEPAZS UEP

AZSAZS2013.05.06
Artykuły
Ekonomiczna piątka w oczach AZSu


Ekonomiczna piątka: start w maratonie bostońskim, meta w Poznaniu nad Malta

Kolejna, trzecia już edycja „Ekonomicznej Piątki” – czyli biegu na dystansie 5 kilometrów wokół Jeziora Maltańskiego o Puchar JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (UEP), prof. Mariana Goryni, odbyła się w niedzielę 21 kwietnia.

Sygnał do rozpoczęcia biegu dała głośnym strzałem z rewolweru, punktualnie o godz. 12.00, uczestniczka ubiegłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Londynie, Patrycja Wyciszkiewicz. Tym razem bieg miał również rangę Międzynarodowych Akademickich Mistrzostw Wielkopolski w biegu na 5 km.

Po raz pierwszy zatem organizatorzy zaprosili do udziału w nim nie tylko studentów, absolwentów, VIP-ów i pracowników UEP, lecz także przedstawicieli wszystkich uczelni z Wielkopolski i studentów z zaprzyjaźnionych uczelni zagranicznych. Patronat honorowy nad biegiem sprawowali prezydent Poznania Ryszard Grobelny oraz marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

Na starcie biegu zauważyliśmy nie tylko kilkaset studentek i studentów, pasjonujących się bieganiem, ale również m.in. JM Rektora UEP – prof. dr. hab. Mariana Gorynię, prorektora UEP – Cezarego Kochalskiego, zastępcę prezydenta m. Poznania – Mirosława Kruszyńskiego, senatora RP – Piotra Gruszczyńskiego oraz prorektora Politechniki Poznańskiej – prof. dr. hab. Stefana Trzcielińskiego. W „Ekonomicznej Piątce” wystartował też Tomasz Szymczak, uczestnik tegorocznego Maratonu Bostońskiego, który na mecie w Poznaniu symbolicznie ukończył nagle przerwany bieg w Bostonie (w momencie tragicznego zamachu terrorystycznego Polakowi brakowało zaledwie 150 metrów do linii mety).

Przypomnijmy, że pierwsza edycja „Ekonomicznej Piątki” miała miejsce
jesienią 2011 roku i była jednym z głównych akcentów 85-lecia UEP, niewątpliwie najbardziej rozbieganej Uczelni w Polsce.

Tegoroczna „Piątka” po raz pierwszy rozegrana została wiosną, a ukończyło ją aż 396 zawodniczek i zawodników – studentów, profesorów, przedstawicieli władz oraz VIP-ów, zaproszonych na start przez JM Rektora UEP (który zresztą sam zajął w biegu 77. miejsce).

Imprezę bardzo sprawnie przeprowadził – przy udziale licznych współpracowników – Rafał Wieruszewski, dwukrotny olimpijczyk (Ateny, Pekin), medalista Uniwersjady i Mistrzostw Świata. Rafał jest absolwentem UEP, sportową twarzą Uczelni i przede wszystkim wielkim miłośnikiem biegania.

Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu od wielu lat funkcjonuje Klub Biegacza, któremu prezesuje prof. dr hab. Waldemar Budner. Wielu członków Klubu biegało już w maratonach w Paryżu, Berlinie, Rotterdamie i oczywiście w Poznaniu. Nic zatem dziwnego, że na mecie „Ekonomicznej Piątki” to UEP zdecydowanie wygrał klasyfikację zespołową, również w tym biegu potwierdzając reputację najbardziej rozbieganej uczelni w Polsce. Tegoroczna „Ekonomiczna Piątka” stała na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Zgodnie podkreślili te oceny na uroczystości zakończenia biegu, wręczając puchary i inne cenne nagrody, JM Rektor UEP prof. dr hab. Marian Gorynia oraz wiceprezes Zarządu Głównego AZS Tomasz Szponder.

Tekst i foto: Piotr Kuś
http://www.azs.pl/fck/files/aps/aps_2013_04.pdf

Triumfatorzy biegu w kategorii Open

Kobiety
1. Małgorzata Kołacka (studentka UEP, klub Olimpia Poznań) 19:18 min,
2. Magdalena Frąckowiak (studentka UAM Poznań, klub Osowa Sień) 20:10,
3. Karolina Chabros (studentka UP w Poznaniu, klub Drużyna Szpiku) 20:21

Mężczyźni
1. Rafał Rajczak (student AWF Poznań, klub OŚ AZS Poznań) 15:57 min,
2. Szymon Bytniewski (student UEP, klub Olimpia Poznań) 16:06,
3. Mateusz Garczarek (student UEP, klub AZS UEP) 16:31

Akademicki Przegląd Sportowy ››

Klub Biegacza UE Poznań

Kim jesteśmy?
Każdy z nas na pewnym etapie życia związał się z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu. Stanowimy nieformalną grupę zapaleńców, rekrutujących się spośród pracowników uczelni, studentów
i absolwentów.

Ciężka czy lekka?
Treningi traktujemy równie serio, jak uczelniane obowiązki. Do rozbiegań dodajemy przeróżne akcenty, a nad naszą wydolnością i cechami motorycznymi pracujemy zespołowo lub pod czujnym okiem utytułowanych zawodników
i trenerów.

Przyłącz się!
Treningi i uczestnictwo w zawodach są otwarte dla wszystkich przyjaciół UEP. Zapraszamy na czwartki maltańskie.
To dzień, w którym spore grono naszych klubowiczów udziela się nad malowniczym, poznańskim torem regatowym.

Bądź bezpieczny
Zmagania sportowe warto prowadzić
w przemyślany i bezpieczny sposób. Przezornym proponujemy ubezpieczenie
w ramach AZS
.

Zarząd

Historia Klubu
Historia Klubu Biegacza UEP w pigułce ›

 
Klub Biegacza UE Poznań © 2012