Nota prawna | Mapa serwisu

Klub Biegacza UEP   

Ekonomiczna Piątka 2020

PSB


Polecane linki

UE PoznańUE Poznań

AZS UEPAZS UEP

AZSAZS2013.10.17
Artykuły
Organizacja wielkich imprez sportowych jako wyraz wzrostu konkurencyjności miasta


Obecność dużej imprezy sportowej wpływa znacząco na rozwój miasta, jego przestrzeń oraz wizerunek, a w konsekwencji poprawia się również jego konkurencyjność. Główne obszary oddziaływania imprezy sportowej to inwestycje: w obiekty sportowe i rekreacyjne, infrastruktura komunikacyjna, baza turystyczno-noclegowa.

Często wymienionym inwestycjom towarzyszą: modernizacja i rewitalizacja miejskiej przestrzeni publicznej, inwestycje w ochronę środowiska. Zatem nawet elementy urbanistyczne miasta, które nie służą bezpośrednio obsłudze sportowców, działaczy i turystów, zostają również odnowione. Poniesione nakłady inwestycyjne przyczyniają się w długim okresie do polepszenia jakości życia mieszkańców, funkcjonalności miasta oraz jakości świadczenia usług turystycznych. Pośrednio podnoszą też bezpieczeństwo publiczne i jakość kapitału społecznego zbudowanego w podczas przygotowań do imprezy i w trakcie jej trwania.

Pozytywnym niemierzalnym efektem jest wzrost poczucia lokalnej dumy, optymizmu, międzynarodowych kontaktów, nabycie „know-how” na organizację wielkiego wydarzenia.

Należy też wspomnieć o korzyściach finansowych dla miasta w postaci dodatkowych dotacji ze strony federacji sportowych, zasilenie budżetu miasta ze strony rządu, wsparcia finansowego i rzeczowego przedsiębiorstw w ramach sponsoringu. Finansowym beneficjentem przeprowadzonej imprezy, szczególnie w trakcie jej trwania, są lokalni przedsiębiorcy, kupcy, restauratorzy czy hotelarze.

Prof. Waldemar W. Budner
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Pełna wersja artykułu dostępna jest w załączonym pliku PDF.

Organizacja wielkich imprez sportowych jako wyraz wzrostu konkurencyjności miasta ››

Klub Biegacza UE Poznań

Kim jesteśmy?
Każdy z nas na pewnym etapie życia związał się z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu. Stanowimy nieformalną grupę zapaleńców, rekrutujących się spośród pracowników uczelni, studentów
i absolwentów.

Ciężka czy lekka?
Treningi traktujemy równie serio, jak uczelniane obowiązki. Do rozbiegań dodajemy przeróżne akcenty, a nad naszą wydolnością i cechami motorycznymi pracujemy zespołowo lub pod czujnym okiem utytułowanych zawodników
i trenerów.

Przyłącz się!
Treningi i uczestnictwo w zawodach są otwarte dla wszystkich przyjaciół UEP. Zapraszamy na czwartki maltańskie.
To dzień, w którym spore grono naszych klubowiczów udziela się nad malowniczym, poznańskim torem regatowym.

Bądź bezpieczny
Zmagania sportowe warto prowadzić
w przemyślany i bezpieczny sposób. Przezornym proponujemy ubezpieczenie
w ramach AZS
.

Zarząd

Historia Klubu
Historia Klubu Biegacza UEP w pigułce ›

 
Klub Biegacza UE Poznań © 2012