Nota prawna | Mapa serwisu

Klub Biegacza UEP   

Ekonomiczna Piątka 2020

PSB


Polecane linki

UE PoznańUE Poznań

AZS UEPAZS UEP

AZSAZS2019.12.04
Artykuły
Misja Tokyo Marathon 2020, czyli profesor z Poznania zamienia metry na szlachetną pomoc. Dla Zygmunta Waśkowskiego niemożliwe nie istnieje


Profesor Zygmunt Waśkowski z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu biegał już w wielu miejscach na świecie, w tym także w Korei Płn. Jeszcze nigdy nie uczestniczył jednak w maratonie, w którym każdy metr będzie bezcennym wsparciem dla chorych dzieci.

– Ktoś kiedyś sprzedawał za oceanem gwiazdki na niebie, a ja postanowiłem za namową znajomego biegacza sprzedawać kilometry i metry przed przyszłorocznym maratonem w Tokio i nie tylko pobiec w stolicy Japonii, ale przede wszystkim zrobić coś bardzo szlachetnego – tłumaczył nam kierownik Katedry Strategii Marketingowych na UEP, organizator konferencji biegowej i szef naszego złotego „Aniołka”, czyli Patrycji Wyciszkiewicz.

Inspiracją do zorganizowania Misji Tokyo Marathon 2020 był udział poznańskiego biegacza w popularnej sztafecie maratońskiej Ekiden nad Maltą. Waśkowski przebiegł swój odcinek pchając wózek z Arturem, podopiecznym Fundacji Niesiemy Nadzieję, prowadzonej z zaangażowaniem i profesjonalizmem przez Anetę Badzińską.

– 1 marca w Tokio pobiegnę w koszulce z wizerunkami 42 chorych dzieci. Darczyńczycy mogą kupić wybrany przez siebie odcinek trasy, a zgromadzone w ten sposób pieniądze będą przeznaczone na zakup lekarstw – dodał Waśkowski, który w niedzielę startował w gdańskim półmaratonie pod hasłem „Niemożliwe nie istnieje”.

Do kupienia na stronie www.niesiemynadzieje.pl są 42 km po 1000 zł i 195 m po 42 zł. Warto przyłączyć się do tej wyjątkowej i pięknej akcji.

Radosław Patroniak GŁOS WIELKOPOLSKI 18 listopada 2019; gloswielkopolski.pl


Misja Tokyo Marathon 2020 ››

Klub Biegacza UE Poznań

Kim jesteśmy?
Każdy z nas na pewnym etapie życia związał się z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu. Stanowimy nieformalną grupę zapaleńców, rekrutujących się spośród pracowników uczelni, studentów
i absolwentów.

Ciężka czy lekka?
Treningi traktujemy równie serio, jak uczelniane obowiązki. Do rozbiegań dodajemy przeróżne akcenty, a nad naszą wydolnością i cechami motorycznymi pracujemy zespołowo lub pod czujnym okiem utytułowanych zawodników
i trenerów.

Przyłącz się!
Treningi i uczestnictwo w zawodach są otwarte dla wszystkich przyjaciół UEP. Zapraszamy na czwartki maltańskie.
To dzień, w którym spore grono naszych klubowiczów udziela się nad malowniczym, poznańskim torem regatowym.

Bądź bezpieczny
Zmagania sportowe warto prowadzić
w przemyślany i bezpieczny sposób. Przezornym proponujemy ubezpieczenie
w ramach AZS
.

Zarząd

Historia Klubu
Historia Klubu Biegacza UEP w pigułce ›

 
Klub Biegacza UE Poznań © 2012