Nota prawna | Mapa serwisu

Klub Biegacza UEP   

Ekonomiczna Piątka 2020

PSB


Polecane linki

UE PoznańUE Poznań

AZS UEPAZS UEP

AZSAZS2019.12.04
Artykuły
Misja Tokyo Marathon 2020
Niemożliwe nie istnieje


Czy chore dzieci, które nie chodzą, nie potrafią samodzielnie jeść i oddychać, mogą przebiec maraton? Tak, bo dla biegaczy niemożliwe nie istnieje.

Opisana w dalszej części artykułu historia Artura wzrusza, łapie za serce i pokazuje piękno biegania z innej strony, piękno polegające na dawaniu radości, pomaganiu tym, którzy tego potrzebują najbardziej.

Biegacze wszystkich dystansów, każdej kategorii wiekowej, amatorzy i profesjonaliści, oto apel do was i prośba o wsparcie. Pokażmy, że nasze biegowe środowisko to ludzie o wielkich sercach, sami czerpiąc przyjemność z biegania potrafimy pomóc innym.

Misja Tokyo Marathon 2020, to akcja, w której 42 chorych, podopiecznych Fundacji Niesiemy Nadzieję z Poznania (www.niesiemynadzieje.pl) w symboliczny sposób wystartuje w prestiżowym, jednym z największych maratonów na świecie, w stolicy Japonii. Tokyo Marathon zaliczany jest do grona sześciu elitarnych maratonów tzw. World Marathon Majors (www.worldmarathonmajors.com/). Co roku w tym biegu uczestniczy około 36 000 biegaczy, choć chętnych jest ponad 300 000! Uzyskanie pakietu startowego graniczy wręcz z cudem.

Biegacz z Poznania, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, który między innymi od siedmiu lat organizuje cieszące się dużą popularnością, ogólnopolskie konferencje biegowe (www.konferencjabiegowa.pl) zdobył pakiet startowy i 1 marca 2020 roku pobiegnie właśnie dla 42 podopiecznych Fundacji Niesiemy Nadzieję. Wystartuje w koszulce, na której będą widniały ich 42 zdjęcia i imiona. W ten symboliczny sposób razem „przebiegną” 42,195 km przeżywając emocje, których doświadczają tylko maratończycy. Po ukończeniu maratonu każdy z podopiecznych otrzyma pamiątkowy medal finishera i statuetkę championa.

Inspiracją do zorganizowana Misji Tokyo Marathon 2020 był udział „naszego” biegacza w tegorocznej sztafecie maratońskiej Ekiden w Poznaniu (www.ekidenpragmatiq.pl), który przebiegł swój odcinek trasy pchając wózek z Arturem - jednym z podopiecznych Fundacji (zdjęcie). Artur kilka godzin później napisał, poruszając tylko gałkami ocznymi (nie porusza innymi częściami ciała) na swoim FB następujący wpis: „W życiu trzeba umieć się ustawić. 5400 m w sztafecie pokonać na leżąco . Ogromne podziękowania dla p. Zygmunta, który wykonał całą pracę w moim biegu”. Takie poczucie humoru, taki dystans do siebie, będąc w tak trudnej sytuacji życiowej – Artur, wielki szacunek dla ciebie! Jesteś już jednym z nas, witamy cię w świecie biegaczy. Szykuj się na kolejny start.

Jednak w Misji Tokyo Marathon 2020 liczą się nie tylko symbole i dobre słowo. Potrzebne jest konkretne wsparcie, którego potrzebują podopieczni Fundacji, a także ich rodzice.

Do kupienia są 42 kilometry i 195 metrów trasy

Darczyńcy mogą kupić wybrany przez siebie odcinek trasy, a zgromadzone w ten sposób pieniądze będą przeznaczone na zakup lekarstw, które podopieczni muszą mieć zapewnione każdego dnia.

⦁ Cena jednego z 42 kilometrów wynosi 1000 PLN
⦁ Cena jednego z ostatnich 195 metrów wynosi 42 PLN

Kwota za 1 kilometr ustalona jest przede wszystkim z myślą o firmach, które realizują strategię Corporate Social Responsibility, a ich menedżerowie, często biegacze są wrażliwi na los innych ludzi. Natomiast cena 1 metra znajduje się w zasięgu możliwości większości biegaczy, niezależnie od wykonywanej profesji.

Akcja rozpoczęła się 23 października br., a zakończy się z chwilą przekroczenia przez biegacza linii mety 1 marca 2020 roku.

Mamy nadzieję, że was także poruszyła opisana historia, kupicie odcinek trasy, a Artur, jego koledzy i koleżanki z Fundacji dzięki wam znów pobiegną, tym razem w biegu, o którym marzą tysiące maratończyków – w Tokyo Marathon. Przecież dla prawdziwych biegaczy niemożliwe nie istnieje!

Zatem biegacze do dzieła - kupujcie, lajkujcie, komentujcie, udostępniajcie!

Zakupu można dokonać przelewając wybraną kwotę na konto Fundacji Niesiemy Nadzieję:
BGŻ BNP Paribas 87 1600 1404 1841 9957 7000 0001, z dopiskiem: Tokyo Marathon 2020

Organizator akcji
Fundacja Niesiemy Nadzieję
ul. Traugutta 34
61-514 Poznań
www.niesiemynadzieje.pl
https://www.facebook.com/339400533564/posts/10156834421903565/
kontakt: Aneta Badzińska, V-ce Prezes Zarządu, tel. 513 070 910


Misja Tokyo Marathon 2020 ››

Klub Biegacza UE Poznań

Kim jesteśmy?
Każdy z nas na pewnym etapie życia związał się z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu. Stanowimy nieformalną grupę zapaleńców, rekrutujących się spośród pracowników uczelni, studentów
i absolwentów.

Ciężka czy lekka?
Treningi traktujemy równie serio, jak uczelniane obowiązki. Do rozbiegań dodajemy przeróżne akcenty, a nad naszą wydolnością i cechami motorycznymi pracujemy zespołowo lub pod czujnym okiem utytułowanych zawodników
i trenerów.

Przyłącz się!
Treningi i uczestnictwo w zawodach są otwarte dla wszystkich przyjaciół UEP. Zapraszamy na czwartki maltańskie.
To dzień, w którym spore grono naszych klubowiczów udziela się nad malowniczym, poznańskim torem regatowym.

Bądź bezpieczny
Zmagania sportowe warto prowadzić
w przemyślany i bezpieczny sposób. Przezornym proponujemy ubezpieczenie
w ramach AZS
.

Zarząd

Historia Klubu
Historia Klubu Biegacza UEP w pigułce ›

 
Klub Biegacza UE Poznań © 2012