Nota prawna | Mapa serwisu

Klub Biegacza UEP   

Ekonomiczna Piątka 2020

PSB


Polecane linki

UE PoznańUE Poznań

AZS UEPAZS UEP

AZSAZS2012.09.09
Wydarzenia
21 km w Pile. 22. edycja

Więcej zdjęć w Galerii ››

Spiker długo wymieniał nazwiska utytułowanych zawodników, biorących udział w imprezie. Frekwencja ponownie dopisała. Nic dziwnego, Piła rokrocznie gości kandydatów do miana Mistrza Polski w Półmaratonie.

Na podium uplasowali się: Arkadiusz Gardzielewski, Marcin Błaziński i Damian Kabat. W klasyfikacji open uznali oni wyższość Kenijczyka. Nduva Boniface Wambua uzyskał rezultat 1:03:31. Na wypłaszczonej trasie, począwszy od małej, przez średnią, aż po dużą pętlę, pojawiło się niemal 2 000 biegaczy.

Ciasna strefa kibica, zbyt mało toalet, droga wśród nieukończonych remontów, brak pojemników na śmieci to już nieliczne z mankamentów organizacyjnych. Po półmaratonie w 2011 roku Piła nie miała powodu do dumy. Olbrzymie kolejki w biurze zawodów i chaos organizacyjny przewijały się nagminnie w komentarzach po biegu. W tym roku Mistrzostwa Polski Kobiet w Półmaratonie odbyły się już na wiosnę, podczas warszawskiej imprezy.

O jakości wydarzenia świadczą jednak przede wszystkim ludzie biorący w nim udział. Te same twarze, uściski dłoni, rozmowy. Piła to wciąż kultowe miejsce, które koniecznie trzeba wpisać do biegowego kalendarza. Sporym gronem możemy zaświadczyć o tym, podpisując materiał kilkoma zdjęciami. Co ważne, większość klubowiczów ustanowiła życiówki! To dobrze rokuje przed kolejnymi startami w tym sezonie.


Klub Biegacza UE Poznań

Kim jesteśmy?
Każdy z nas na pewnym etapie życia związał się z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu. Stanowimy nieformalną grupę zapaleńców, rekrutujących się spośród pracowników uczelni, studentów
i absolwentów.

Ciężka czy lekka?
Treningi traktujemy równie serio, jak uczelniane obowiązki. Do rozbiegań dodajemy przeróżne akcenty, a nad naszą wydolnością i cechami motorycznymi pracujemy zespołowo lub pod czujnym okiem utytułowanych zawodników
i trenerów.

Przyłącz się!
Treningi i uczestnictwo w zawodach są otwarte dla wszystkich przyjaciół UEP. Zapraszamy na czwartki maltańskie.
To dzień, w którym spore grono naszych klubowiczów udziela się nad malowniczym, poznańskim torem regatowym.

Bądź bezpieczny
Zmagania sportowe warto prowadzić
w przemyślany i bezpieczny sposób. Przezornym proponujemy ubezpieczenie
w ramach AZS
.

Zarząd

Historia Klubu
Historia Klubu Biegacza UEP w pigułce ›

 
Klub Biegacza UE Poznań © 2012