Nota prawna | Mapa serwisu

Klub Biegacza UEP   

Ekonomiczna Piątka 2020

PSB


Polecane linki

UE PoznańUE Poznań

AZS UEPAZS UEP

AZSAZS2012.10.29
Wydarzenia
Wyjątkowa E5


Pod kodem E5 kryje się głośna już impreza biegowa organizowana przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu - Ekonomiczna Piątka.

Bieżąca edycja obfitowała w wiele wyjątkowych zdarzeń. Swój rekordowy, ubiegłoroczny wynik poprawił student stosunków międzynarodowych Szymon Bytniewski. Zwycięzca minął metę z czasem 15:53. Wśród kobiet ponownie i zdecydowanie wygrała Patrycja Talar.

Goście UEP byli również wyjątkowi. Wśród nich - trzecie miejsce zajął mistrz Europy masters w maratonie Przemek Walewski. Zaproszenie przyjął też Szymon Ziółkowski młociarz, pięciokrotny olimpijczyk, Mistrz Olimpijski z Sydney, jeden z najbardziej rozpoznawanych polskich sportowców. To on dał sygnał do startu, dołączając do biegaczy. Z trasą zmagali się m.in.:
- Małgorzata Sobańska, dwukrotna olimpijka, zwyciężczyni maratonu londyńskiego, rekordzistka Polski w maratonie,
- Andrzej Krzyścin, dwukrotny zwycięzca maratonu poznańskiego, czołowy polski specjalista od długich dystansów,
- Michał Bartoszak, olimpijczyk, 6-krotny Mistrz Polski w biegach długich,
- senator Piotr Gruszczyński i Ryszard Grobelny - prezydent Poznania, obaj to zapaleni biegacze.

W imprezie udział wzięło rekordowo niemal 300 studentów, pracowników (w tym również JM Rektor UEP) i absolwentów Uczelni oraz gości specjalnych. Dyrektorem sportowym wydarzenia był Rafał Wieruszewski - sprinter, olimpijczyk z Aten i Pekinu. Spiritus movens całej imprezy był człowiek instytucja, lekkoatletyczna legenda UEP – Mistrz Janusz Grzeszczuk. Startującym sprzyjała pogoda. Jeszcze dzień wcześniej aura była wietrzna i mocno deszczowa. W trakcie zmagań warunki były niemal idealne, co pozwoliło wielu biegaczom uzyskać rekordy życiowe.

Wyjątkowa była także niepowtarzalna atmosfera akademickiego, sportowego święta, a wszystko to w cudownej, jesiennej scenerii poznańskiej Malty.

Tegorocznym zmaganiom długo towarzyszyć będą przyjemne wspomnienia, co najmniej do kolejnej, rekordowej Ekonomicznej Piątki. Uczestnicy już teraz zapowiadali bardziej aktywny udział rodzin i jeszcze liczniejsze grono kibiców. Można się także spodziewać ostrej rywalizacji drużynowej w kategorii "Najbardziej rozbiegany wydział". W tej edycji pierwsza trójka to:

1. Wydział Zarządzania
2. Wydział Ekonomii
3. Wydział Gospodarki Międzynarodowej


Klub Biegacza UE Poznań

Kim jesteśmy?
Każdy z nas na pewnym etapie życia związał się z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu. Stanowimy nieformalną grupę zapaleńców, rekrutujących się spośród pracowników uczelni, studentów
i absolwentów.

Ciężka czy lekka?
Treningi traktujemy równie serio, jak uczelniane obowiązki. Do rozbiegań dodajemy przeróżne akcenty, a nad naszą wydolnością i cechami motorycznymi pracujemy zespołowo lub pod czujnym okiem utytułowanych zawodników
i trenerów.

Przyłącz się!
Treningi i uczestnictwo w zawodach są otwarte dla wszystkich przyjaciół UEP. Zapraszamy na czwartki maltańskie.
To dzień, w którym spore grono naszych klubowiczów udziela się nad malowniczym, poznańskim torem regatowym.

Bądź bezpieczny
Zmagania sportowe warto prowadzić
w przemyślany i bezpieczny sposób. Przezornym proponujemy ubezpieczenie
w ramach AZS
.

Zarząd

Historia Klubu
Historia Klubu Biegacza UEP w pigułce ›

 
Klub Biegacza UE Poznań © 2012