Nota prawna | Mapa serwisu

Klub Biegacza UEP   

Ekonomiczna Piątka 2020

PSB


Polecane linki

UE PoznańUE Poznań

AZS UEPAZS UEP

AZSAZS2013.02.12
Wydarzenia
KB UEP na sztafetach w HYDE PARKu

Więcej zdjęć w Galerii ››

9 lutego Londyn nie zaskoczył uczestników Hyde Park Relays 2013 pogodą. Było jak zwykle: zimno - około +2˚ C, mżawka i wilgoć w powietrzu. Zaskoczeniem nie była też frekwencja. Przyjechało ponad 120 sztafetowych ekip z Europy, by walczyć w 65. już edycji biegu organizowanego przez Imperial College London. Uczelnia ta zajmuje nieprzerwanie od wielu lat najwyższe miejsca w rankingach uczelni europejskich, jak i światowych. W 2012 roku QS World University Rankings sklasyfikował Imperial College na 6. miejscu na świecie i 3. w Europie. Kilkudziesięcioletnia tradycja imprezy i jej nobliwy organizator plus tak liczne grono zespołów, którym z kolei towarzyszyli, kibice tworzyły niepowtarzalną atmosferę, ale i sportową presję. W powietrzu poza lekką mgiełką unosiły się coraz wyraźniej odczuwalne emocje dużego sportowego wydarzenia.

Czołówka od pierwszej pętli

Godzina 14.00 GMT. Starter dał sygnał i zaczęło się. Od tego momentu już nikomu nie doskwierał chłód. Pewnie dlatego wszyscy Anglicy biegali na krótko, zazwyczaj w koszulkach bez rękawków! Zespoły musiały pokonać tradycyjnie 6 razy wyznaczoną pętlę o długości 3,2 mili (ok. 5,2km). Początek był jak zwykle szybki. Na pierwszej zmianie pobiegli najmocniejsi. Pewnie właśnie dlatego już po pierwszej pętli wykrystalizowała się czołówka (St Marys Mens 2, Oxford University Mens 1, Cambridge University Mens 1, St Marys Mens 1). Straty do niej pogłębiały się z każdym okrążeniem. I tak już zostało do mety.
Ostatnie, szóste okrążenie pierwsza zakończyła bezapelacyjnie druga ekipa przyszłych lekarzy z St. Mery’s Hospital Medical School z naprawdę niezłym czasem 96’:15”. Najbardziej zacięta rywalizacja odbyła się tuż za plecami zwycięzców. Na alejkach Hyde Parku, prawie jak na Tamizie, rywalizowały pierwsze zespoły Uniwersytetów z Oxford i Cambridge. Ostatecznie na drugim stopniu podium stanął zespół Oxford University (z czasem 100’:56”), wyprzedzając o zaledwie 8 sekund Cambridge University. Z polskich ekip najlepiej pobiegła męska sztafeta z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu – dziesiąta w klasyfikacji open i pierwsza wśród zespołów zagranicznych. KB UE Poznań zaprezentował się na miarę swoich aktualnych możliwości w środku stawki. I tak 65th Hyde Park Relays London 2013 przeszło do historii.

Londyńskie pyry

Po biegu w murach szacownego Imperial College odbyło się rozdanie nagród dla najlepszych drużyn i ku uciesze ekip z Poznania potato’s party. Następnego dnia do wieczora lał już tylko rzęsisty deszcz. Wkrótce dołączył do niego mokry śnieg.

Wyniki biegu dostępne są na stronie: hydeparkrelays.com.


Klub Biegacza UE Poznań

Kim jesteśmy?
Każdy z nas na pewnym etapie życia związał się z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu. Stanowimy nieformalną grupę zapaleńców, rekrutujących się spośród pracowników uczelni, studentów
i absolwentów.

Ciężka czy lekka?
Treningi traktujemy równie serio, jak uczelniane obowiązki. Do rozbiegań dodajemy przeróżne akcenty, a nad naszą wydolnością i cechami motorycznymi pracujemy zespołowo lub pod czujnym okiem utytułowanych zawodników
i trenerów.

Przyłącz się!
Treningi i uczestnictwo w zawodach są otwarte dla wszystkich przyjaciół UEP. Zapraszamy na czwartki maltańskie.
To dzień, w którym spore grono naszych klubowiczów udziela się nad malowniczym, poznańskim torem regatowym.

Bądź bezpieczny
Zmagania sportowe warto prowadzić
w przemyślany i bezpieczny sposób. Przezornym proponujemy ubezpieczenie
w ramach AZS
.

Zarząd

Historia Klubu
Historia Klubu Biegacza UEP w pigułce ›

 
Klub Biegacza UE Poznań © 2012