Nota prawna | Mapa serwisu

Klub Biegacza UEP   

Ekonomiczna Piątka 2020

PSB


Polecane linki

UE PoznańUE Poznań

AZS UEPAZS UEP

AZSAZS2013.10.31
Wydarzenia
Amsterdam zdobyty w 3:14:36

Więcej zdjęć w Galerii ››

Dwa tygodnie po ukończeniu maratonu w Wiedniu wiosną tego roku postanowiłem wybrać dla siebie kolejny. Kryteria wyboru były proste: dogodny termin, czyli taki, w którym temperatura na pewno nie będzie wysoka; płaska i szybka trasa; interesujące, warte zwiedzenia miasto; możliwie nie za daleko od Polski. Wybór padł na Amsterdam.

Przyznaję, że przygotowywałem się solidnie: tempówki, interwały, podbiegi, wybiegania, do tego ćwiczenia siłowe i gimnastyka. Zależało mi na udanym występie - w końcu jestem biegaczem UEP.

W dniu startu (20 października 2013) pogoda była idealna, taka jaką mieliście Wy, maratończycy w Poznaniu, tydzień wcześniej. Start i meta maratonu w Amsterdamie usytuowane są na stadionie olimpijskim, na którym w 1928 odbywały się Igrzyska Olimpijskie. Do dziś stoi tam monumentalny słup, na którym palił się znicz olimpijski. Trasa w około 80% prowadzi ulicami miasta, pozostała część po za nim wzdłuż rzeki Amstel; w sumie bardzo płaska i przyjazna, bez ostrych podbiegów (nie licząc tego na 37 km, gdzie mnie „postawiło”).

Relacja: prof. dr hab. Zygmunt Waśkowski
Pełny materiał jest dostępny w pliku PDF dołączonym do artykułu.

Relacja z Amsterdamu ››

Klub Biegacza UE Poznań

Kim jesteśmy?
Każdy z nas na pewnym etapie życia związał się z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu. Stanowimy nieformalną grupę zapaleńców, rekrutujących się spośród pracowników uczelni, studentów
i absolwentów.

Ciężka czy lekka?
Treningi traktujemy równie serio, jak uczelniane obowiązki. Do rozbiegań dodajemy przeróżne akcenty, a nad naszą wydolnością i cechami motorycznymi pracujemy zespołowo lub pod czujnym okiem utytułowanych zawodników
i trenerów.

Przyłącz się!
Treningi i uczestnictwo w zawodach są otwarte dla wszystkich przyjaciół UEP. Zapraszamy na czwartki maltańskie.
To dzień, w którym spore grono naszych klubowiczów udziela się nad malowniczym, poznańskim torem regatowym.

Bądź bezpieczny
Zmagania sportowe warto prowadzić
w przemyślany i bezpieczny sposób. Przezornym proponujemy ubezpieczenie
w ramach AZS
.

Zarząd

Historia Klubu
Historia Klubu Biegacza UEP w pigułce ›

 
Klub Biegacza UE Poznań © 2012