Nota prawna | Mapa serwisu

Klub Biegacza UEP   

Ekonomiczna Piątka 2020

PSB


Polecane linki

UE PoznańUE Poznań

AZS UEPAZS UEP

AZSAZS2013.12.30
Wydarzenia
Statuetki kryształowego biegacza i superbiegacza KB UE Poznań - po raz pierwszy


Klub Biegacza UE Poznań powstał w sposób absolutnie spontaniczny latem 2010 roku, kiedy to kilku pracowników UEP skrzyknęło się na wspólne bieganie wokół J. Maltańskiego. Po blisko czterech latach działalności Klub liczy 30 członków. Ciągle upowszechniamy bieganie na Uczelni i chcemy afiliować do Klubu jak najwięcej osób. Nie jesteśmy ani najwięksi, ani najstarsi. Mimo to KB UE Poznań jest już nie tylko znany w środowisku, ale również szczególny. Popularyzujemy ideę sportu, hołdując starożytnej rzymskiej maksymie wyrażonej w łacińskiej sentencji „mens sana in corpore sano”; innymi słowy dążymy do harmonijnego rozwoju ciała i umysłu, który jest w życiu niezbędny, nie tylko pracownika nauki. Wszystkich nas łączy poza zamiłowaniem do biegania, Uczelnia, jej etos i kultura organizacji.

Na zakończenie 2013 roku Klub Biegacza UEP wyróżnił swoich dwóch członków tytułem biegacza roku i superbiegacza oraz statuetką kryształowego biegacza.

Statuetki kryształowego biegacza oraz superbiegacza wręczono po raz pierwszy. Powędrowały do osób, które zasłużyły na to swoimi wynikami sportowymi, pracą i postawą.

Tytułem Biegacz roku 2013 Kapituła wyróżniła osobę, która wspierała Klub nie tylko organizacyjne, ale była również zaangażowana w przygotowaniach do Ekonomicznej Piątki oraz za wyniki sportowe: 2. miejsce w Grand Prix WLKP. w półmaratonach [w kat M30; 6 m. w kat. open]. Jego najlepszy wynik uzyskany w półmaratonie w Tarnowie Podgórnym w 2013 r. - 1h:20’. Wyróżnienie biegacza roku 2013 KB UE Poznań otrzymał Arek Jankowski.

Tytułem superbiegacza wraz z kryształową statuetką Kapituła wyróżniła osobę, której życie nie mieści się w przeciętnym CV. Jego czas na 800m 1:45,5 z roku 1965 uzyskany w Pyrzycach jako zawodnik AZS Poznań jest cały czas w annałach PZLA. Za: umiejętność zarażania innych niezachwianą wiarą, że sport to jest to czego człowiek potrzebuje jak tlenu; za wizjonerstwo w inspirowaniu kolejnych generacji biegaczy; za jego niespożytą energię, z którą się z nami dzieli - wyróżnienie superbiegacza KB UEP otrzymał Janusz Grzeszczuk.

Laureatom gratuluję
Prezes KB UE Poznań Waldemar W. Budner


Klub Biegacza UE Poznań

Kim jesteśmy?
Każdy z nas na pewnym etapie życia związał się z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu. Stanowimy nieformalną grupę zapaleńców, rekrutujących się spośród pracowników uczelni, studentów
i absolwentów.

Ciężka czy lekka?
Treningi traktujemy równie serio, jak uczelniane obowiązki. Do rozbiegań dodajemy przeróżne akcenty, a nad naszą wydolnością i cechami motorycznymi pracujemy zespołowo lub pod czujnym okiem utytułowanych zawodników
i trenerów.

Przyłącz się!
Treningi i uczestnictwo w zawodach są otwarte dla wszystkich przyjaciół UEP. Zapraszamy na czwartki maltańskie.
To dzień, w którym spore grono naszych klubowiczów udziela się nad malowniczym, poznańskim torem regatowym.

Bądź bezpieczny
Zmagania sportowe warto prowadzić
w przemyślany i bezpieczny sposób. Przezornym proponujemy ubezpieczenie
w ramach AZS
.

Zarząd

Historia Klubu
Historia Klubu Biegacza UEP w pigułce ›

 
Klub Biegacza UE Poznań © 2012