Nota prawna | Mapa serwisu

Klub Biegacza UEP   

Ekonomiczna Piątka 2020

PSB


Polecane linki

UE PoznańUE Poznań

AZS UEPAZS UEP

AZSAZS2014.05.19
Wydarzenia
Niesamowity Wings for Life World Run 2014


Danuta Spychała, biegnąca w barwach KB UE Poznań, pokonała 24,3 km, zajmując w kategorii K60 pierwsze miejsce na świecie i 420. lokatę wśród wszystkich, blisko 15 tysięcy kobiet uczestniczących w Wings for Life World Run 2014. Wśród kobiet w Polsce uplasowała się na 15. pozycji. Tydzień później, w 3. Biegu 10 km Szpot Swarzędz, ponownie była bezkonkurencyjna w swojej kategorii!

Zapraszamy do zapoznania się z relacją naszej klubowej koleżanki.

4 maja 2014 roku w Poznaniu i w 33 innych lokalizacjach na świecie, w tym samym momencie, dokładnie o godz. 12.00 naszego czasu, rozpoczął się najbardziej niezwykły, niesamowity bieg. Na trasy wyruszyło ponad 35 000 biegaczy. W Poznaniu na start zorganizowany nad Maltą stawiło się około 1 300 osób. Nie było tradycyjnej linii mety, nie było wyznaczonego ani dystansu, ani czasu biegu, a metą był ścigający nas samochód.

Rywalizacja odbywała się tak naprawdę z biegaczami na całym świecie. Wszyscy mieliśmy wspólny cel i wystartowaliśmy pod wspólnym hasłem "Biegniemy dla tych którzy, nie mogą". Opłaty startowe każdego z nas Fundacja Wings for Life w 100% przeznacza na badania nad leczeniem przerwanego rdzenia kręgowego. Dzięki temu być może za jakiś czas ludzie, którzy teraz są sparaliżowani, będą mogli normalnie funkcjonować, a może nawet wyruszać na biegowe ścieżki.

Poznańska trasa - od Starego Rynku w stronę Kobylnicy
Poznańska trasa - od Starego Rynku w stronę Kobylnicy

Wings for Life nie był zwykłym biegiem. Ciężko było rozłożyć siły, jak w tradycyjnym maratonie czy półmaratonie. Trudniejsze było rozplanowanie sił. Większość biegaczy wyznaczyła sobie dystans, jaki zamierza przebiec. Ja założyłam, że przebiegnę dystans 15 km, spokojnie 5,3min/km, ale po zrealizowaniu takiego dystansu zdecydowanie szybciej, niż zakładałam, nie było mety, ponieważ to nie był zwykły bieg!

Ta nowatorska formuła biegu, ta wspaniała idea, piękny i wspólny cel "Biegnij dla tych którzy, nie mogą" sprawiły, że biegłam dalej, wszyscy biegliśmy dalej. Na całym świecie wszyscy biegliśmy dalej. I tak przebiegłam prawie 25, zamiast założonych 15 kilometrów. To niezwykłe wydarzenie i wspaniała atmosfera podczas niego wyzwalały we mnie niesamowite emocje, wielką radość i satysfakcję, że dla tych, którzy nie mogą, daję z siebie więcej.

Przeżyłam coś pięknego, cieszę się ogromnie, że mogłam wziąć udział w tej niezwykłej imprezie.

Strona Wings for Life World Run: www.wingsforlifeworldrun.com

Danuta Spychała

Certyfikat Wings for Life World Run 2014 ››

Klub Biegacza UE Poznań

Kim jesteśmy?
Każdy z nas na pewnym etapie życia związał się z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu. Stanowimy nieformalną grupę zapaleńców, rekrutujących się spośród pracowników uczelni, studentów
i absolwentów.

Ciężka czy lekka?
Treningi traktujemy równie serio, jak uczelniane obowiązki. Do rozbiegań dodajemy przeróżne akcenty, a nad naszą wydolnością i cechami motorycznymi pracujemy zespołowo lub pod czujnym okiem utytułowanych zawodników
i trenerów.

Przyłącz się!
Treningi i uczestnictwo w zawodach są otwarte dla wszystkich przyjaciół UEP. Zapraszamy na czwartki maltańskie.
To dzień, w którym spore grono naszych klubowiczów udziela się nad malowniczym, poznańskim torem regatowym.

Bądź bezpieczny
Zmagania sportowe warto prowadzić
w przemyślany i bezpieczny sposób. Przezornym proponujemy ubezpieczenie
w ramach AZS
.

Zarząd

Historia Klubu
Historia Klubu Biegacza UEP w pigułce ›

 
Klub Biegacza UE Poznań © 2012