Nota prawna | Mapa serwisu

Klub Biegacza UEP   

Ekonomiczna Piątka 2020

PSB


Polecane linki

UE PoznańUE Poznań

AZS UEPAZS UEP

AZSAZS2018.10.28
Wydarzenia
Bieg po schodach Collegium Altum 2018 – padł rekord trasy!

Więcej zdjęć w Galerii ››

Czwarta edycja Biegu po schodach Coll. Altum budynku Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu odbyła się w dniu 28 października 2018 r. Do walki o medale zgłosiło się 330 uczestników reprezentujących niemal wszystkie regiony Polski. Aby pojawić się na najwyżej usytuowanej mecie w Poznaniu, biegacze musieli pokonać 17 pięter (372 schody).
Zwycięzcami w zaciętej walce i stojącej na wysokim poziomie (nomen omen) okazali się:
- w kategorii kobiet - Ilona Gradus (Warszawa) z czasem 1 min 56 sekund.
- w kategorii mężczyzn - Mateusz Marunowski (KM PSP JAWORZNO) – uzyskując czas 1 min 20 sekund.
Obydwoje ustanowili nowy rekord trasy.

W ramach zawodów odbyły się IV Mistrzostwa Polski Nauczycieli Akademickich oraz IV Mistrzostwa Polski Studentów w biegu po schodach. Najlepszym wykładowcą okazał się broniący tytułu Mistrza Polski dr Marcin Flotyński (KB UE Poznań) z czasem 1:49. Drugi na mecie był Rafał Wróbel (Szkoła Główna Służby Pożarniczej). Na trzecim stopniu podium stanął prof. Jacek Łuczak (KB UE Poznań) – 1:54.

Spośród pań najszybsza była Baha Kalinowska- Sufinowicz (UE Poznań) z czasem 2:58. Wśród studentów najszybciej dystans pokonał Michał Gil z Lubonia (1:37), a wśród studentek najlepsza była Zuzanna Kielak z Warszawy (2:07).

Czwarty start w biegu okazał się sukcesem dla Waldemara Budnera (KB UE Poznań), który wynikiem 2:25” wygrał kategorię M50. Ogółem wystartowało 9 reprezentantów KB UE Poznań, którzy jak na gospodarzy obiektu okazali się dość gościnni, choć zgarnęli również część tytułów dla siebie.

Na trasie rywalizowali ze sobą także policjanci oraz strażacy. Podczas biegu rozegrano IV Mistrzostwa Policji w Biegu po Schodach Collegium Altum, które objęte zostały Honorowym Patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu oraz II Mistrzostwa Wielkopolski w biegu po schodach o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Organizatorami zawodów był Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz portal wszystkoobieganiu.pl. Patronat nad wydarzeniem objęli: J.M. Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP oraz Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak.Klub Biegacza UE Poznań

Kim jesteśmy?
Każdy z nas na pewnym etapie życia związał się z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu. Stanowimy nieformalną grupę zapaleńców, rekrutujących się spośród pracowników uczelni, studentów
i absolwentów.

Ciężka czy lekka?
Treningi traktujemy równie serio, jak uczelniane obowiązki. Do rozbiegań dodajemy przeróżne akcenty, a nad naszą wydolnością i cechami motorycznymi pracujemy zespołowo lub pod czujnym okiem utytułowanych zawodników
i trenerów.

Przyłącz się!
Treningi i uczestnictwo w zawodach są otwarte dla wszystkich przyjaciół UEP. Zapraszamy na czwartki maltańskie.
To dzień, w którym spore grono naszych klubowiczów udziela się nad malowniczym, poznańskim torem regatowym.

Bądź bezpieczny
Zmagania sportowe warto prowadzić
w przemyślany i bezpieczny sposób. Przezornym proponujemy ubezpieczenie
w ramach AZS
.

Zarząd

Historia Klubu
Historia Klubu Biegacza UEP w pigułce ›

 
Klub Biegacza UE Poznań © 2012